Brništská pouť

 Brništská pouť se koná každoročně v první polovině července v malé vesničce Brniště, které se stalo známé zejména díky této akci. Vesnice se nechází nedaleko města Mimoň, Stráž pod Ralskem nebo Jablonné v Podještědí. Pro pouť je vyhrazený prostor kousek nad náměstím naproti kostelu. Pokud se tam chystáte autem a v Brništi se nevyznáte, jako záchytný bod hledejte čerpací stanici - od té už pouť určitě nepřehlédnete. Letos se konala akce 13-14. července a program byl srovnatelný s loňskými lety. Abyste měli představu, jak bohatý letošní program byl, připojuji pozvánku.

program

Jako každý rok nás neminula přehlídka agentury Reas Agency, mažoretky a vystoupení známého zpěváka (letos Kamil Střihavka). Většina lidí jezdí na pouť v sobotu, v neděli to ani nemá cenu, jak vidíte program je o mnoho chudší, zároveň je ale vstup do areálu zdarma. Kdybych bych byla místní, došla bych si pro svůj oblíbený trdelník až v neděli. 

Pokud bych měla zhodnotit vstupné, připadá mi přehnaně vysoké. 120 korun za pouť, kterou stihnete projít během půl hodiny, je prostě dost. Bohužel to nevykompenzoval ani program, protože nebyl tak nabitý, abychom se vyhnuly hodinovým pauzám mezi vystoupeními. Zároveň jsem postřehla, že ne všichni zúčastnění platili za vstup, některým se povedlo "proklouznout bez zaplacení", což vnímám jako nespravedlivé vůči lidem, kteří poctivě vstupné uhradili. 

Co se týče stánkového prodeje, z toho jsem měla radost. Ačkoliv mi připadá, že rok od roku stánků ubývá, nebo je to aspoň můj dojem. Rozhodně jsem tam nepotkala žádný nový stánek. Na druhou stranu jsem neměla pocit, že by tam něco chybělo, každý si tam našel svůj stánek pro občerstvení. Pokud měl někdo zájem, mohl si zde pořídit i ručně vyrobené předměty, vtipné tričko nebo spoustu sladkostí včetně perníkových srdíček z lásky. Nejvyšší procento stánkové plochy zaujímali asijští prodejci s čínskými nudlemi a dalšími specialitami. Dále zde bylo mnoho tržnicových stánků.

 

Každá pořádná pouť má kromě stánkového prodeje taky kolotoče. Nechyběly rětězáky, autíčka, mixér ani K2. Na své si přišel opravdu každý. Zamilovaní muži mohli svým polovičkám vystřelit na střelnici papírovou růžičku. Děti zkoušely kolo štěstí. Ti méně odvážní si mohli koupit známé štěstíčko za 10 korun, které bylo v prodeji hned u vstupu do areálu.

ZHODNOCENÍ

Brništskou pouť bych doporučila rodinám s dětmi a lidem, kteří mají spoustu přátel. Sama bych se na pouť nevydala, ale když máte kolem sebe partu kamarádů, pak se bavíte všude. Na Brništskou pouť jezdím každý rok a příští rok určitě nevynechám, i když mi je jasné, že tam bude obdobný program, stejné stánky i kolotoče. Ale pokud jste na Brništské pouti nikdy nebyli, pak se tam určitě vydejte, pokud to srovnám s poutěmi okolních měst (Jablonné, Stráž pod Ralskem, Mimoň), pak Brniště je jasný vítěz.

stánek

 

 

Navštivte také

Doména www.luzickeprehledy.cz

Pagerank: 0

S-rank: 0

Návštěvnost: Doposud 4236 návštěvníků

Prodej / pronájem domény

Doména www.luzickeprehledy.cz je k dispozici k prodeji či k pronájmu. V případě vážného zájmu nás kontaktujte.

Kontaktní formulář